GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Serce

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, koordynator 11. edycji INDUSTRIADY, ogłasza konkurs pn. „Obiekt zaprzyjaźniony festiwalu INDUSTRIADA 2020 - święta Szlaku Zabytków Techniki”.

 

Celem konkursu jest wyłonienie nie więcej niż pięciu "obiektów zaprzyjaźnionych" festiwalu, które dołączą do uczestników święta Szlaku Zabytków Techniki. Przyznanie tytułu „Obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY 2020” będzie równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych święta, jak i uczestnictwem w samym festiwalu, którego finał zaplanowany jest na 6 czerwca 2020 roku.

 

Zgłoszenia kandydatur w konkursie można dokonywać do 5 marca br. W konkursie mogą brać udział obiekty zlokalizowane na terenie województwa śląskiego. Istotnymi elementami ocenianymi przez komisję konkursową będą kryteria autentyczności, potencjału obiektu oraz walorów historycznych i architektonicznych, a także atrakcyjności programu. Ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi do 15 marca 2020 r.

 

"Natura w Przemysle" to motyw w przewodni tegorocznej INDUSTRIADY. Podczas festiwalowego święta z pozoru dwa odrębne światy staną obok siebie, aby odkryć przed miłośnikami dziedzictwa industrialnego nowe spojrzenie na dzieje kultury przemysłowej naszego województwa. Skojarzenia związane z degradacją środowiska, szkodami wyrządzonymi naturze przez przemysł ciężki oraz pytaniami nad przyszłością klimatyczną naszej planety to tylko wycinek relacji, które budzą pierwsze skojarzenia i które zdefiniować można w ramach motywu "Natura w przemyśle". Nie będą też one stanowiły clou motywu. Jednocześnie pójście jego tropem pozwoli nie tylko ponownie poszerzyć wiedzę naszych odbiorców, ale umożliwi nadanie festiwalowi nowej jakości.

 

INDUSTRIADA to największy festiwal zabytków techniki w Polsce, wyróżniony przez Polską Organizację Turystyczną Złotym Certyfikatem dla najlepszego produktu turystycznego w kraju. Święto Szlaku Zabytków Techniki koordynowane jest przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. W ubiegłorocznym święcie Szlaku Zabytków Techniki w wydarzeniach organizowanych w 27 miastach województwa śląskiego wzięło udział blisko 103 tysiące osób. „Niedziela u przemysłowca”, będąca ubiegłoroczną jubileuszową atrakcją, zgromadziła 6 tysięcy uczestników.

 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz TUTAJ

 

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW 

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.