GuidoSztolnia 1

logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

 

Konkurs na „obiekt zaprzyjaźniony” 11. edycji święta Szlaku Zabytków Techniki” został rozstrzygnięty. Program tegorocznej INDUSTRIADY, wraz z obiektami Szlaku Zabytków Techniki, współtworzyć będą:

 

Serce

  • Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej – obiekt zgłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudzie Śląskiej;
  • Pałac Schoena w Sosnowcu – obiekt zgłoszony przez Muzeum w Sosnowcu;
  • Kopalnia Doświadczalna "Barbara" – obiekt zgłoszony przez Główny Instytut Górnictwa;
  • Stara Przystań Łabędy na Kanale Gliwickim – obiekt zgłoszony przez Excellent Agencję Promocyjno-Usługową Ewa Sternal.

Przypomnijmy, że tegoroczny Rozruch rozpocznie się 5 czerwca, a finał odbędzie się dzień później - w sobotę 6 czerwca. Motywem przewodnim tegorocznych festiwalowych wydarzeń będzie „Natura w przemyśle”.

 

Przyznanie tytułu „Obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY” jest równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych, jak i uczestnictwem w samym festiwalu. INDUSTRIADA to największy w tej części Europy festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe. W zeszłym roku w święcie Szlaku wzięło udział blisko 103 tysiące osób. Cały program festiwalu zaprezentowany zostanie w maju.

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.