GuidoSztolnia 1

logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

 

Pan Toti

 

Z radością informujemy o ukazaniu się w druku książki „Pan Toti i tajemniczy tunel” objętej patronatem Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

 

Książka autorstwa Sorn Gary poprowadzi czytelnika przez zadziwiającą przygodę. W treść bajki wpleciony został „Słowniczek Górniczy” objaśniający np.: jak powstał węgiel, jak wygląda kopalnia, dlaczego praca górnika jest ciężka i niebezpieczna. Młodzi czytelnicy poznają również legendy i tradycje górnicze, a także zastosowanie węgla w dzisiejszych czasach.

 

W książce znajdują się zgadywanki i zadania wymagające interakcji. Aktywują one do ćwiczenia pamięci, rozwijają spostrzegawczość i pobudzają wyobraźnię.

 

„Pan Toti i tajemniczy tunel” to pozycja edukacyjna, inicjująca wszechstronny rozwój dziecka, dbająca o walory wychowawcze i zachęcająca do samodzielnej nauki czytania poprzez zabawę.

 

Głównym bohaterem jest Pan Toti, człowieczek wielkości palca poszukujący skarbów w kopalni ukrytej pod podłogą. Znany jest nie tylko z książek, ale także i serialu animowanego. Można go również spotkać podczas warsztatów twórczych organizowanych przez Fundację Pan Toti i Przyjaciele.

 

Książki „Pan Toti" zachwycają dzieci zadziwiającymi przygodami i mnóstwem ilustracji, natomiast rodzice doceniają ich edukacyjno-wychowawczy charakter. Ciekawy układ typograficzny, z tekstem dzielonym na małe cząstki i z kolorowymi wypowiedziami bohaterów, pobudza dzieci do samodzielnej nauki czytania, a zgadywanki obrazkowe i zadania do wykonania zapewniają dodatkową zabawę.

 

Dodatkowo, zachęcamy wszystkie przedszkolaki do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z okazji wydania kolejnej książki z przygodami Pana Totiego. Więcej szczegółów na www.pantoti.pl

 

P.S. Książeczek szukajcie w najbliższych bibliotekach.

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.