Pan Toti

Z radością informujemy o ukazaniu się w druku książki „Pan Toti i tajemniczy tunel” objętej patronatem Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Książka autorstwa Sorn Gary poprowadzi czytelnika przez zadziwiającą przygodę. W treść bajki wpleciony został „Słowniczek Górniczy” objaśniający np.: jak powstał węgiel, jak wygląda kopalnia, dlaczego praca górnika jest ciężka i niebezpieczna. Młodzi czytelnicy poznają również legendy i tradycje górnicze, a także zastosowanie węgla w dzisiejszych czasach.

W książce znajdują się zgadywanki i zadania wymagające interakcji. Aktywują one do ćwiczenia pamięci, rozwijają spostrzegawczość i pobudzają wyobraźnię.

„Pan Toti i tajemniczy tunel” to pozycja edukacyjna, inicjująca wszechstronny rozwój dziecka, dbająca o walory wychowawcze i zachęcająca do samodzielnej nauki czytania poprzez zabawę.

Głównym bohaterem jest Pan Toti, człowieczek wielkości palca poszukujący skarbów w kopalni ukrytej pod podłogą. Znany jest nie tylko z książek, ale także i serialu animowanego. Można go również spotkać podczas warsztatów twórczych organizowanych przez Fundację Pan Toti i Przyjaciele.

Książki „Pan Toti" zachwycają dzieci zadziwiającymi przygodami i mnóstwem ilustracji, natomiast rodzice doceniają ich edukacyjno-wychowawczy charakter. Ciekawy układ typograficzny, z tekstem dzielonym na małe cząstki i z kolorowymi wypowiedziami bohaterów, pobudza dzieci do samodzielnej nauki czytania, a zgadywanki obrazkowe i zadania do wykonania zapewniają dodatkową zabawę.

Dodatkowo, zachęcamy wszystkie przedszkolaki do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z okazji wydania kolejnej książki z przygodami Pana Totiego. Więcej szczegółów na www.pantoti.pl

P.S. Książeczek szukajcie w najbliższych bibliotekach.