SerceMuzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu informuje, że w związku z działaniami podejmowanymi na terenie kraju celem zapobiegania rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę zakaźną COVID-19, Zarząd Województwa Śląskiego unieważnił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie upowszechniania dziedzictwa przemysłowego w 2020 r. ogłoszony Uchwałą nr 424/102/VI/2020 Zarządu Województwa Śląskiego z 12 lutego 2020 roku.

Treść ogłoszenia, stanowiącego załącznik do Uchwały nr 798/116/VI/2020 unieważniającej konkurs, znajduje się na stronie internetowej Województwa Śląskiego oraz BIP.

Z uwagi na panującą sytuację, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski podjął decyzję, że tegoroczna INDUSTRIADA nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, tj. 6 czerwca. Nadal trwają rozmowy dotyczące ewentualnego przeniesienia święta Szlaku Zabytków Techniki na inny termin.