Szanowni Państwo,

w związku z ogłoszeniem II etapu znoszenia ograniczeń rozpoczynamy starania o ponowne otwarcie naszych obiektów dla zwiedzających. Przygotowania rozpoczęliśmy już w kwietniu bowiem nowa sytuacja i funkcjonowanie naszych tras turystycznych w stanie zagrożenia epidemiologicznego wymaga od nas specjalnych działań!

Bierzemy pod uwagę wytyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz służb sanitarnych i dokładamy wszelkich starań, by dobrze przygotować się na długo oczekiwane spotkanie z Państwem. Pragnę zaznaczyć, że wszelkie procedury zwiedzania oraz trasy turystyczne przygotowywane są z niebywałą starannością, która zapewnić ma ochronę oraz bezpieczeństwo Państwu i naszym pracownikom.

Na bieżąco będziemy informować o terminach wznowienia naszej działalności
w poszczególnych obiektach. Liczę na Państwa zrozumienie i cierpliwość.

Zrobimy wszystko, by zadbać nie tylko o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie, ale także
o pozytywne, radosne i niezapomniane przeżycia związane z pobytem u nas.

Do zobaczenia wkrótce na naszych trasach!

Bartłomiej Szewczyk
Dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu