grafika dla mobilnych punktw do gosowania

Szanowni Odwiedzający!

Jeżeli jesteście mieszkańcami Śląska i jednocześnie prawdziwymi fanami poindustrialnych przestrzeni, chcielibyśmy zwrócić się do Was z gorącą prośbą o wsparcie, czyli udział w głosowaniu.

O co chodzi?

Od dnia 9 września w województwie śląskim odbywać się będzie głosowanie w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. W tym roku w konkursie biorą również udział dwa projekty związane z działalnością Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu  (pełne rozwinięcie na dole strony):

1.      "Kto Ty jesteś? Ślązak mały" - bezpłatny program edukacyjny z okazji 100-lecia powstań śląskich w podziemnych wyrobiskach Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu

2.       „Geo sprawności i masa radości” - edukacyjny plac zabaw o tematyce geologicznej na terenie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu

W związku z powyższym gorąco zapraszamy Was do wzięcia udziału w głosowaniu - głosować może każdy mieszkaniec województwa śląskiego (nie obowiązuje weryfikacja miejsca zamieszkania).

Jak głosować?

- w mobilnym punkcie przy kopalni Guido przy ul. 3 Maja 93,

- w mobilnym punkcie przy Sztolni Królowa Luiza przy ul. Mochnackiego 12,

- z własnego komputera/telefonu: https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start

Dla każdego głosującego  mobilnym punkcie głosowania czeka mała niespodzianka :)

Ważny jest każdy oddany głos, dlatego liczymy na Wasze wsparcie – razem nam się uda!

Dziękujemy,

Zespół MGW

Pełne opisy projektów:

1.       MBO-0088/P5/20 "Kto Ty jesteś? Ślązak mały" - bezpłatny program edukacyjny z okazji 100-lecia powstań śląskich w podziemnych wyrobiskach Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu

Zadanie zakłada przeprowadzenie lekcji edukacyjnych w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu nawiązujących tematyką do 100-lecia powstań śląskich. Lekcje łączą tematyczne zwiedzanie nagrodzonych niedawno europejską nagrodą dziedzictwa kulturowego podziemnych wyrobisk Sztolni z narracją spełniającą wymogi podstawy programowej historii i/lub edukacji regionalnej. Na zakończenie uczestnicy dostaną pamiątkowe przypinki. Wszystko odbędzie się pod opieką

2.       MBO-0108/P5/20 „Geo sprawności i masa radości” - edukacyjny plac zabaw o tematyce geologicznej na terenie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu

Zadanie obejmuje realizację instalacji dla dzieci tzw. geologicznego placu zabaw na terenie Parku 12C w Zabrzu. Będzie to interaktywna instalacja edukacyjna dostępna dla wszystkich odwiedzających (Park 12C ma charakter otwarty). Ta nowa infrastruktura edukacyjna pozwoli najmłodszym na świetną zabawę połączoną ze zdobywaniem wiedzy o dziedzictwie naturalnym, w tym węglu kamiennym, nawiązując tym samym do lokalizacja na terenie Sztolni Królowa Luiza - największego w Europie kompleksu turystyczno-edukacyjnokulturalnego poświęconego węglowi kamiennemu. Geologiczny plac zabaw dostępny będzie dla mieszkańców Zabrza i wszystkich odwiedzających spoza niego. Inwestycja pozwoli na ciekawe oraz obfitujące w nowe wiadomości spędzenie czasu w gronie rodziny czy znajomych. Będzie także świetnym narzędziem do zdobycia wiedzy o bogactwach mineralnych wszystkim grupom szkolnym odwiedzającym Zabrze.