GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Dobiegają końca prace związane z remontem muzealnego taboru wąskotorowego.

 

Parowóz typu Las po zakończonym procesie piaskowania został w pierwszej kolejności pokryty farbami antykorozyjnymi. Na nie naniesione zostały kolory docelowe. W chwili obecnej parowóz czeka na zamontowanie skrzyń wodno-węglowych oraz budki maszynisty.

 

IMG 5907 m

 

Wagon służący do przewozu ładunków masowych został oczyszczony z rdzy, a jego większa część pomalowano farbami chroniącymi przed korozją. Wagon do transportu ładunków długich jest obecnie oczyszczany z rdzy.

 

IMG 5923 m

 

Finansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prace konserwacyjno-remontowe zakończone zostaną w październiku bieżącego roku.

 

Więcej informacji o projekcie znajdziesz TUTAJ.

 

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiib

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.