GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

IMG 20201116 WA0012

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przybliża mieszkańcom regionu i nie tylko cenne dziedzictwo śląskiego górnictwa węgla kamiennego- zarówno o charakterze materialnym i niematerialnym. W oparciu o to dziedzictwo prowadzona jest szeroko zakrojona działalność naukowa, edukacyjna i popularyzatorska.

 

Wydanie katalogu poświęconego jednemu z obiektów, którym zarządza Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest kontynuacją obranego kierunku promowania wspomnianego wcześniej dziedzictwa.

 

Próżno na kulturalnej mapie Polsk szukać drugiego takiego obiektu, który tak jak Sztolnia Królowa Luiza ukazuje szereg zmian i procesów, jakie zachodziły na Górnym Śląsku, w ciągu ostatnich stuleci.

 

Wydany katalog stanowi doskonałe źródło wiedzy o historii, procesie rewitalizacji obiektu o jego unikatach na skalę całego kraju, a nawet Europy. W sposób przystępny merytorycznie i wizualnie prezentuje dziedzictwo zgromadzone w ramach kompleksu Sztolni Królowa Luiza.

 

A co za tym idzie zachęca do pogłębiania wiedzy o historii, kulturze i tradycjach związanych z górnictwem węgla kamiennego. Warto w tym miejscu podkreślić fakt, że został on tak zaprojektowany i wydany, aby trafiał do odbiorców w każdej grupie wiekowej i różnych grup zawodowych.

 

Katalog dostępny tu -> Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu- podziemna podróż w czasie.

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,  
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” 

mkidn 01 cmyk 1

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiib

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.