GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Po Barbórce zostały nam już wspomnienia, którymi będziemy się jeszcze dzielić w nowym roku. Ale pozostało nam jeszcze ogłoszenie wyników konkursu dla dzieci pn. "Św. Barbara Superbohaterka".

 

Jury, podczas obrad zdalnych, postanowiło nagrodzić 5 przysłanych prac. Laureatami konkursu zostali:

1. Kinga Szulik, której praca przykuła najwięcej uwagi. Wielkie brawa za odwagę użycia czerni. Mało popularny kolor, który trudno dobrze połączyć. A tu serca czarne i czerwone, serca w sercu i Barbara, która w dodatku mieszka w Bytomiu, Zabrzu, Rudzie Śląskiej.

Kinga Szulik m

 

2. Adrian Bednarczyk - Jury doceniło bardzo komiksowy styl, w końcu superbohaterowie narodzili się w komiksach - tutaj czarna linia starannie otacza płaską plamę. Oczywiście Barbara-Superbohaterka w akcji, z uniesioną peleryną i "S" na piersiach! I złote "taaadaaam!" wokół Bohaterki.

Adrian Bednarczyk

 

3. Daniel Pazdański - ujęło nas przede wszystkim wykorzystanie perspektywy. I Barbara-Bohaterka w akcji ratuje górników! Gratulujemy, bo autor jest za pan brat z górnośląskim górniczym dziedzictwem.

Daniel Pazdański


4. Gabrysia Szopa ujęła nas narratywność pracy - opowieść o górniczej pracy i delikatność kreski oraz wykorzystanie perspektywy. Barbara, jak na prawdziwą Superbohaterkę przystało, towarzyszy górnikom w pracy. W tym przypadku także gratulujemy znajomości górniczej codzienności.

Gabrysia Szopa
5. Emma Groborz: za uwspółcześnienie Barbary! Bujne loki, t-shirt, legginsy i buty na obcasie wnoszą wiele świeżości do tradycyjnych przedstawień patronki górników. Gratulujemy pomysłowości.

Emma GroborzWszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy. Zaraz po przerwie świątecznej prześlemy nagrody.

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiib

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.