Po Barbórce zostały nam już wspomnienia, którymi będziemy się jeszcze dzielić w nowym roku. Ale pozostało nam jeszcze ogłoszenie wyników konkursu dla dzieci pn. "Św. Barbara Superbohaterka".

Jury, podczas obrad zdalnych, postanowiło nagrodzić 5 przysłanych prac. Laureatami konkursu zostali:

1. Kinga Szulik, której praca przykuła najwięcej uwagi. Wielkie brawa za odwagę użycia czerni. Mało popularny kolor, który trudno dobrze połączyć. A tu serca czarne i czerwone, serca w sercu i Barbara, która w dodatku mieszka w Bytomiu, Zabrzu, Rudzie Śląskiej.

Kinga Szulik m

2. Adrian Bednarczyk - Jury doceniło bardzo komiksowy styl, w końcu superbohaterowie narodzili się w komiksach - tutaj czarna linia starannie otacza płaską plamę. Oczywiście Barbara-Superbohaterka w akcji, z uniesioną peleryną i "S" na piersiach! I złote "taaadaaam!" wokół Bohaterki.

Adrian Bednarczyk

3. Daniel Pazdański - ujęło nas przede wszystkim wykorzystanie perspektywy. I Barbara-Bohaterka w akcji ratuje górników! Gratulujemy, bo autor jest za pan brat z górnośląskim górniczym dziedzictwem.

Daniel Pazdański

4. Gabrysia Szopa ujęła nas narratywność pracy - opowieść o górniczej pracy i delikatność kreski oraz wykorzystanie perspektywy. Barbara, jak na prawdziwą Superbohaterkę przystało, towarzyszy górnikom w pracy. W tym przypadku także gratulujemy znajomości górniczej codzienności.

Gabrysia Szopa
5. Emma Groborz: za uwspółcześnienie Barbary! Bujne loki, t-shirt, legginsy i buty na obcasie wnoszą wiele świeżości do tradycyjnych przedstawień patronki górników. Gratulujemy pomysłowości.

Emma Groborz

Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy. Zaraz po przerwie świątecznej prześlemy nagrody.