miejsce do odkrycia.s

Miejsce do odkrycia!
Podziemna Trasa Rodzinna w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu znów czynna!

W najbliższą sobotę, 06 lutego br., Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu uruchomi ponownie jedną ze swoich podziemnych tras.

Jako pierwsza wraca Podziemna Trasa Rodzinna w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

Zapraszamy do odbycia fascynującej podróży w samym sercu Śląska.

wracamu slider 2 1

Zatem wracamy na trasy, a co czeka na turystów pod ziemią?

Na początek Trasa Rodzinna skierowana przede wszystkim do tych najmłodszych. To oferta łącząca edukację i zabawę z aktywnym zwiedzaniem kopalni. W programie wędrówka podziemnym labiryntem górniczych korytarzy, podczas której dzieci i ich rodzice poznają niesamowity świat śląskich legend tropiąc ślady Skarbnika, obserwują pracę czynnych maszyn górniczych (w tym spotkanie z 22-tonowym gigantem), wspólnie rozwiązują przygotowane na trasie zadania, a dzięki atrakcyjnym pokazom multimedialnym zdobywają i poszerzają swoją wiedzę. Finałem zwiedzania jest przejazd kolejką górniczą Karlik.
Zadbaliśmy o każdy szczegół, aby zwiedzający poczuł się komfortowo i bezpiecznie.
Zwiedzanie będzie możliwe w małych grupach do 10 osób.
Istnieje również możliwość wykupienia indywidualnej wycieczki rodzinnej.

Zrobiliśmy wszystko, aby zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, stosując się do wszystkich wytycznych. Jestem pewny, że każdy miło i rodzinnie spędzi tutaj czas. Nasze podziemia to naprawdę miejsce warte odkrycia! – mówi Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego.

Rezerwacji biletu można dokonać od 03 lutego br. telefonicznie pod nr telefonu (32) 271 40 77 oraz online pod adresem https://bilety.kopalniaguido.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące oferty znajdują się na naszej stronie sztolnialuiza.pl.