GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Zapraszamy do udziału w XXVIII "Tygodniu Ziemi". Tegoroczna edycja realizowana będzie w kwietniu pod hasłem „Głodni świata - głodny świat”, nawiązując do pandemii koronawirusa na świecie i jej skutków, między innymi do potrzeby pomocy humanitarnej i solidarności z krajami zagrożonymi głodem.

 

W centrum uwagi znajdzie się zatem kwestia tęsknoty za możliwością korzystania z dóbr natury, ochrona tego, co dostaliśmy w posiadanie, kruchości i ulotności tego, co wydawało nam się pewne i dane na zawsze, zauważenie, że nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć i zaplanować, ale wciąż jesteśmy odpowiedzialni za los ludzkości i planety. A także, czy zauważamy tych, którym potrzeba pomóc, bo sami sobie w tym trudnym czasie nie poradzą. Czy udało nam się zmienić hierarchię wartości a pandemia nas czegoś nauczyła, czy staliśmy się lepszymi, czy wręcz odwrotnie.

 

Zapraszając do udziału w konkursach XXVIII „Tygodnia Ziemi” odwołujemy się do różnych zainteresowań i uzdolnień młodych ludzi, ale przede wszystkim do ich wrażliwości i otwartości na sprawy otaczającego nas świata.

 

Zapraszamy do udziału w konkursach XXVIII „Tygodnia Ziemi”.

Więcej informacji dostępnych TUTAJ.

 

 

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiib

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.