Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu w tegoroczne wakacje zorganizuje tematyczne półkolonie skierowane do dzieci w wieku 7-14 lat z rodzin w trudnej sytuacji materialnej czy środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności dzieci znajdujących się pod opieką wszelkiego typu placówek opiekuńczo-wychowawczych. Jest to bezpłatny projekt skierowany do mieszkańców Zabrza i miast okolicznych. Zadanie jest możliwe do zrealizowania dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Półkolonie odbywać się będą w obiektach Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu przy
ul. Mochnackiego 12 – Kopalni Królowa Luiza, przede wszystkim w oparciu o infrastrukturę edukacyjnego Parku 12C i zabytkowych podziemi Sztolni.
Celem półkolonii jest nabycie przez młodych uczestników kluczowych kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii i zarządzania własnymi finansami. Wszystko to zostanie przekazane w formie gier, zabaw i pogadanek dopasowanych do poziomu wiedzy i wieku uczestników. Organizator zaplanował warsztaty prezentujące wybrane zawody, za udział w których uczestnicy otrzymają „wynagrodzenie”, które będą mogli wymienić na materiały wykorzystane w trakcie warsztatów manualnych i rękodzielniczych. Dzieci będą się uczyć jak poznać swoje predyspozycje i kwalifikacje zawodowe, jak gospodarować swoimi środkami pieniężnymi, jak pisać CV oraz jak znaleźć pracę. Poznają elementy prawa pracy i prawa finansowego i usług finansowych. Przy wsparciu partnera merytorycznego – firmy Fortum – dowiedzą się także jak z głową zarządzać gospodarstwem domowym m.in. w zakresie oszczędzania energii.
Półkolonie odbywać się będą w godzinach 8:00-14:00 w podziale na 2 tygodniowe turnusy:
I turnus 28.06-02.07.2021r.
II turnus 05-09.07.2021r.
Zapraszamy wszystkie placówki wspierające dzieci i rodziny w trudnej sytuacji do kontaktu i zgłaszania swoich kandydatów. W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt z zespołem ds. edukacji pod numerem telefonu tel. 32 630-30-91 wew. 7003 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.