Informujemy, że Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przygotowuje się do procedury przeniesienia zbiorów do nowej siedziby zlokalizowanej w budynku dawnej cechowni Kopalni Królowa Luiza, a w dalszej kolejności do wyremontowanego gmachu przy ul. 3 Maja 19. Wspomniane przemieszczenia zbiorów stanowić będą zadanie priorytetowe, które zaabsorbuje całość zasobów kadrowych pionu muzealnego i trwać będzie przez okres kilkumiesięczny.

W związku z tym od dnia 4 października 2021 r. aż do odwołania zawieszone są wszelkie kwerendy oraz wypożyczenia  muzealiów należących do zbioru MGW. Dotyczy to zarówno wypożyczeń dla  kontrahentów zewnętrznych, jak i ruchu muzealiów w obrębie MGW.

Za utrudnienia przepraszamy.

08 09 2021 Cechownia Panorama1 mini