GuidoSztolnia 1

logo1logo2Logo UE z napisem 600x196

 

Slider 2 1

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza do udziału w XXIX "Tygodniu Ziemi". Tegoroczna edycja realizowana będzie pod hasłem: „Mniej znaczy więcej”, nawiązując do konsumpcyjnych i bezrefleksyjnych postaw współczesnego człowieka.

 

W centrum uwagi znajdzie się zatem kwestia betonowania miast, coraz większej wycinki lasów, marnowania żywności, zakupoholizm, spożywania nadmiernej ilości mięsa, a także naszego stosunku do otaczającej nas przestrzeni, zwierząt i ludzi.

 

Zapraszając do udziału w konkursach XXIX „Tygodnia Ziemi” odwołujemy się do różnych zainteresowań i uzdolnień młodych ludzi, ale przede wszystkim do ich wrażliwości i otwartości na sprawy otaczającego nas świata.

 

Zapraszamy do udziału w konkursach XXIX „Tygodnia Ziemi”.

 

Więcej informacji dostępnych TUTAJ.

***

W ramach obchodów Tygodnia Ziemi w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu zapraszamy również na ekologiczne warsztaty dla rodzin z dziećmi!

 

Wydarzenie weekendowe na terenie Parku 12C będzie związane z obchodami Tygodnia Ziemi i zostało zadedykowane rodzinom z dziećmi.

 

W trakcie warsztatów przeprowadzane będą bloki o tematyce ekologicznej. 

 

Termin: 23-24.04.2022r.

Miejsce: Park 12C

Wstęp bezpłatny

 

W programie:

- produkcja woskowijek

- nasadzenie kompozycji kwiatowych

- szycie eko woreczków na jedzenie 

- tworzenie ekoludków

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokoks

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.