Msza św. w intencji Ojczyzny, odprawiona 3 maja br., w kościele pod wezwaniem św. Anny w Zabrzu zainaugurowała lokalne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Zabrzu.

3 maja Zabrze 2022 fot. Pawe JaNic Janicki 007

Uczestnicy mszy świętej mieli okazję posłuchać występu chóru „Resonans con tutti” kierowanego przez Arlenę Różycką-Gałązkę i Waldemara Gałązkę.

3 maja Zabrze 2022 fot. Pawe JaNic Janicki 013

Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych miasta, na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką - Szulik złożyli kwiaty pod tablicą „Pamięci tych, co grobów nie mają” na placu kościelnym. Hołd poległym oddały również licznie zgromadzone delegacje reprezentujące zabrzańskie instytucje kultury, spółki, szkoły i stowarzyszenia.

3 maja Zabrze 2022 fot. Pawe JaNic Janicki 046

Zwieńczeniem programu obchodów święta był piknik w ogrodach parafialnych, w czasie którego zagrała dla wszystkich zgromadzonych Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza.

3 maja Zabrze 2022 fot. Pawe JaNic Janicki 100