GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

wydarzenie FACEBOOK

 

I wszystko stało się jasne!

 

W tym roku już po raz czternasty zapraszamy do wspólnego świętowania NDUSTRIADY - święta Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

 

Co przygotowaliśmy dla Was tym razem?
Zgodnie z tegorocznym motywem przewodnim - ,,Sztuka Przemysłu", postaramy się pokazać jak te dwa zgoła odmienne światy się wzajemnie przenikają i jak wbrew pozorom idealnie się odnajdują.

 

W programie:

*tematyczne zwiedzanie podziemi-

Sztolnia Królowa Luiza - Podziemny Spływ Sztolnią - Miejsce pełne dźwięków, niezwykłych postacii i historii zaprasza do przeżycia najdłuższego w Europie podziemnego spływu!

 

indu 2023 FB 1 

 

Ukryte na co dzień Podziemne Królestwo Maszyn zamieni się na chwile w pracownię artysty!

 

indu 2023 FB 2

 

A w czasie zjazdu 320 metrów pod ziemię w Kopalni Guido poczujecie się jak na planie filmowym! W dodatku zwiedzanie Kopalni odbędzie się w wyborowym towarzystwie samego hrabiego Guido

 

indu 2023 FB 3

 

Bilety na zwiedzanie kupicie na www.podziemnaprzygoda.pl 

 

Co poza tym? Dołożyliśmy wszelkich starań, aby jak zawsze Was nie tylko zaskoczyć ale i wspólnie super się bawić.

 

W Kopalni Guido powstanie MURAL, kóry oficjalnie odsłonimy o 18:30. Bądźcie o tej godzinie z nami ;) To zdecydowanie warto zobaczyć!!

 

Na powierzchni, na terenie Parku 12C jak i w strefie Carnall nie zabraknie jak zawsze warsztatów i animacji dla dzieci, w tym warsztatów plastycznych i kreatynych, aktywności ruchowych i sporotowych oraz koncertów i występów artystów. Zdradzimy Wam kilka z naszych hitów tego dnia!

 

O godzinie 16:00 na terenie strefy Carnall rozpoczną się koncerty Orkiestr Górniczych i chórów - zagrają dla Was Górnicza Orkiestra Dęta KWK ,,Sośnica", Śląski Chór Górniczy Polonia Harmonia, Orkiestra Dęta Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

17:30 - wielki performance pod tytułem ,,Pnioki, krzoki, ptoki", odbędzie się przy wejściu do Maszyny Parowej w Strefie Carnall. Udział biorą artyści Teatru Obecności, Teatru Off Roud, chór i Górnicza Orkiestra Dęta pod batutą Henryka Mandrysza. W słuchowisku „Szola” udział biorą aktorzy Teatru Nowego w Zabrzu.

 

18:30 - 19:30 - czas na spektakl! „Kosmiczna Podróż Guliwera” to zaproszenie do wspólnej podróży (i nie tym razem nie pod ziemię ;)), tego dnia wybierzemy się aż do gwiazd, A jak? No oczywiście na magicznym statku Guliwera.

 

Do zobaczenia 17 czerwca! 

 

P.S. Pełny program INDUSTRIADY, z dokładną rozpiską godzinową, znajdziecie na - https://industriada.pl/program/ po wyborze miasta Zabrze i naszych obiektów.

 

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan PGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW logo rs

logo skrcone

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.