GuidoSztolnia 1

logo1logo2Logo UE z napisem 600x196

 

Penderecki2023 Kafelek 600x400

 

,,Powiało na mnie morze snów…” – przed nami XI edycja Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego – poziom 320 w Zabrzu. Festiwalu, który zainaugurował swoją działalność dokładnie 22 października 2013 roku, w czasie obchodów jubileuszu 80. Urodzin Profesora Krzysztofa Pendereckiego, w obecności samego Patrona wydarzenia!

Trzy dni, trzy koncerty, trzy lokalizacje. W roku 90 urodzin Mistrza, po raz pierwszy w ramach tegorocznej edycji Festiwalu, spotkamy się w miejscu gdzie wszystko się zaczęło, w podziemiach Kopalni Guido w Zabrzu – na poziomie 320.


Na początek Clair de Lune Claude’a Debussy’ego, które będzie można usłyszeć już 21 września br. Genialny, francuski wirtuoz harfy – Xavier De Maistre, wykona w podziemiach Kopalni Guido w Zabrzu program złożony z wyjątkowych interpretacji utworów inspirowanych ulotnymi marzeniami sennymi tytułowego Światła księżyca. 
Bilety w sprzedaży tu - https://www.podziemnaprzygoda.pl/shop?type=EVENT

 

Penderecki2023 Kafelek 600x400.1

 

23 września, będziemy świadkami niezwykłego, muzycznego performancu. Marisol Montalvo to wybitna, amerykańska sopranistka, która w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej NUSO z Charkowa pod dyrekcją Jurka Dybała porwie nas w świat złożony z muzycznych arcydzieł muzyki poważnej, pogranicza abstrakcji. Nie zabraknie również utworów mistrza awangardy, patrona festiwalu samego Krzysztofa Pendereckiego. 
Bilety w sprzedaży - http://185.58.50.12/MSI/OrderTickets.aspx?event_id=809&typetran=1

 Penderecki2023 Kafelek 600x400

 

I FINAŁ*! Koncert w niecce Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu to już tradycja Festiwalu. 
Zaplanowany na niedzielę, 24 września Wielki Finał XI edycji Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego odbędzie się już po raz kolejny w industrialnej przestrzeni, pod gołym niebem. Dzieła Mistrza zaprezentują soliści, Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją dyrektora Festiwalu Jurka Dybała. Tego dnia usłyszmy ,,Powiało na mnie morze snów… pieśni zadumy i nostalgii”. Monumentalny cykl pieśni do słów polskich poetów na sopran, mezzosopran, baryton, chór i orkiestrę, powstał w 2010 roku na zamówienie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, w związku z obchodami 200 – lecia urodzin patrona. Zwieńczeniem wieczoru będzie wykonanie Fragmentów z niedokończonej opery Fedra Pendereckiego, w opracowaniu dokonanym na życzenie małżonki kompozytora Elżbiety Pendereckiej przez Jurka Dybała.

 

Penderecki2023 Kafelek 600x4002x

 

Tegoroczny Koncert finałowy będzie bezpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Rezerwacja miejsca pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jedna osoba rezerwuje maksymalnie 4 miejsca.
Decyduje kolejność zgłoszeń!

 

WAŻNE!! WAŻNE!!

 

info

 

Regulamin wydarzenia - TU  

 

Sponsorami XI edycji Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego poziom 320 są

Huta LabedylogoObszar roboczy 2db cargozielona dolina

 

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokoks

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.