GuidoSztolnia 1

logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

 

Spotkaj się z pisarzami w Sztolni Królowa Luiza!

 

7 października już po raz czwarty w Zabrzu, odbędzie się Festiwal Alterhist 2023. Uznani polscy pisarze z nurtu fantastyki i historii alternatywnej spotkają się z czytelnikami.

 

W festiwalu Alterhist 2023 weźmie udział plejada najpopularniejszych pisarzy w Polsce m.in: Andrzej Pilipiuk, Marcin Wolski, Adam Przechrzta, Marcin Podlewski, Piotr Langenfeld, Jacek Komuda, Michał Gołkowski, Wojciech Harpula, Krystian Maniecki, Arkady Saulski oraz wielu innych historyków, publicystów i pasjonatów historii.

 

Festiwal Alterhist 2023 rozpocznie się o godz. 11.00. Jak co roku odbędą się prelekcje i spotkania autorskie z popularnymi pisarzami z nurtu fantastyki, historii, a przede wszystkim historii alternatywnej. Tematem wiodącym Alterhist 2023 będzie Powstanie Styczniowe ( w ujęciu historii alternatywnej), dodatkowo odbędą się prelekcje autorów na wybrane przez nich tematy np. Imperializm rosyjski dawniej i dzisiaj, Sztuczna inteligencja, symulacji, kwantyzacji i aparacie poznawczym oraz Czarownice i demonologia czyli krótki kurs praktyczny czarnoksięstwa.

 

Festiwal odbędzie się w Sztolni Królowa Luiza przy ul. Wolności 408 w Zabrzu. Więcej informacji na stronie www.alterhist.pl oraz w mediach społecznościowych Festiwalu 

https://www.facebook.com/alterhist/.

 

Wstęp wolny!

 

fot. archiwum organizatora

 

fot.archiwum organizatora

 

fot. archiwum organizatora

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.