Nadchodzi najbardziej wyczekiwana NOC w muzealnym świecie.

NOC MUZEÓW 2024!

Gotowi na zwiedzanie podziemi Sztolnia Królowa Luiza i Zabytkowa Kopalnia Guido w Zabrzu pod osłoną nocy!? ✨🌚

Bilety i szczegóły zwiedzania znajdziecie na - www.podziemnaprzygoda.pl

1080x1350 1

***

„Muzeum od zaplecza – muzeum od kuchni” - to kolejna z naszych propozycji na super przygodę w Muzeum.
A konkretnie w budynku Cechowni, gdzie będzie można przyjrzeć się codziennej pracy muzealników.

Pokażemy Wam jak wygląda;

- konserwacja metalu

- konserwacja węgla (rzeźba)

- konserwacja papieru

Ponadto zobaczycie jak wyglądają księgi inwentarzowe, karty inwentarzowe, materiały do przechowywania i zabezpieczania obiektów, zapoznacie się z pracą komisji gromadzenia zbiorów (dary, oferty, schemat przyjmowania obiektów do zbiorów). Będziecie mogli wysłuchać pogadanki na temat zarządzania zbiorami lub wziąć udział w warsztatach zakładania kart inwentarzowych oraz zwiedzić magazyn kultury górniczej.

Godziny otwarcia 18:00-23:00 (ostatnia grupa wchodzi o 22:00)

Wejście o każdej pełnej godzinie. Obowiązują telefoniczne zapisy - 728 406 128

1000038991

Z kolei po drugiej stronie ulicy, w strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu będzie głośno! Zapraszamy Was do Kuźni (budynku dawnego warsztatu elektrycznego), na pokazy kowalstwa. Zaprezentujemy różne techniki związane z zawodem kowala, a konkretnie to zaprezentuje je Wam kowal Jan Mazur.

Wstęp wolny! Godziny pokazów od 15:00 do 22:00.

MAS 2538 Warsztat elektryczny fot Grochowska