logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, operator Szlaku Zabytków Techniki, zostało uhonorowane Statuetką Złotego Słonecznika w kategorii Przyroda.

Słoneczniki 2024

Nagroda za organizację INDUSTRIADY, święta Szlaku Zabytków Techniki, jest wyrazem docenienia działalności wszystkich obiektów Szlaku Zabytków Techniki, które wspólnie tworzą przestrzeń rozwoju inteligencji przyrodniczej najmłodszych i dobrą, rodzinną zabawę podczas industriadowego święta.

Organizatorem konkursu Słoneczniki 2024 jest portal CzasDzieci.pl. Od wielu lat pośrednicząc między miejscami edukacji i kultury a rodzicami, poprzez konkurs portal stara się wyróżnić najbardziej oddanych dzieciom organizatorów. Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że zostało przyznane poprzez oddanie głosu rodzicom, którzy są najlepszymi ekspertami oceniającym dane inicjatywy. To rodzic, jako osoba najbliższa dziecku, najlepiej wie, jak bawiły się dzieci na danych zajęciach i co wyniosły z nich wartościowego.

Tegoroczne Słoneczniki zostały przyznane już po raz dwunasty. Uroczyste ogłoszenie laureatów odbyło się w piątek, 6 września 2024.

Fot. Anna Szymańska

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100