GuidoSztolnia 1

logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

 

44 1200x1200 800x600 ENG PL Obszar roboczy 1

9 listopada w Muzeum Śląskim w Katowicach odbędzie się Seminarium Green Gamingowe organizowane przez Centrum Badań Groznawczych Uniwersytetu Śląskiego, STRATEGIES i Muzeum Śląskie. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu reprezentowane będzie przez Piotra Budzisza, kierownika Ośrodka dokumentacji górniczej, który wystąpi w sobotnim panelu dyskusyjnym pn. „Regionalne inicjatywy w zakresie zielonej transformacji, gier i technologii”.

 

Podczas panelu Piotr Budzisz zaprezentuje działania Muzeum w zakresie digitalizacji przemysłowego dziedzictwa Śląska i rolę kultury i technologii przy wsparciu zrównoważonego rozwoju. Przedstawi także inicjatywy Muzeum w tworzeniu cyfrowych zasobów 3D, bazy dokumentacji oraz zastosowaniu tych treści w przemyśle kreatywnym za pomocą takich wydarzeń, jak GameJamy – na przykładzie wydarzenia pn. 14C GameJam organizowanego w podziemiach Kopalni Guido w sierpniu tego roku, czy współpraca z lokalnym gamedevem. Relację z wydarzenia znajdziesz w naszych mediach społecznościowych na FB Kopalni Guido. Zaprezentuje kluczową rolę zachowania dziedzictwa w dobie transformacji energetycznej i ewolucji regionu. Dyskusja będzie przeprowadzona w formie otwartej z udziałem publiczności. Panel poprowadzi dr hab. Michał Kłosiński, prof. UŚ, ekspert z Centrum Badań Groznawczych UŚ specjalizujący się w związkach między grami a kulturą przemysłową i transformacją ekologiczną.

 

Seminarium Green Gamingowe będzie dobrą okazją do rozmów o związkach między grami, zmianami klimatu i naszym dziedzictwem kulturowym, a także o zrównoważonej transformacji branży gier i o tym, jak gry mogą wspierać edukację klimatyczną. Wydarzenie będzie opierać się na wiedzy naukowców, liderów branży i kultury, którzy podzielą się wynikami badań, w jaki sposób media związane z grami zarówno przyczyniają się, jak i mogą łagodzić skutki kryzysu klimatycznego. W wydarzeniu wezmą udział eksperci z różnych dziedzin i krajów: lokalni edukatorzy, twórcy gier, naukowcy, lokalne muzea, biznes i instytucje. Odbędą się panele dyskusyjne i interaktywne warsztaty, a także będzie można dowiedzieć się więcej o ogólnoeuropejskim projekcie STRATEGIES: „A Sustainable Transition for Europe’s Game Industries”.

 

Więcej informacji dot. zapisów oraz harmonogram seminarium można znaleźć na stronie poświęconej seminarium.

 

Seminarium Green Gamingowe odbywa się w ramach Tygodnia Gier, podczas którego planowane są liczne seminaria groznawcze poświęcone kwestiom klimatu, transformacji i grom jako narzędziom zmiany społecznej, a także ogólnopolski kongres nieistniejącej oficjalnie dyscypliny groznawstwa. Wydarzenie odbywa się w dniach od 4 do 10 listopada, a udział w nim jest bezpłatny. Inicjatywa towarzyszy obchodom 50 Tygodni w Mieście Nauki w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Pełen program Tygodnia Gier można znaleźć na stronie programowej.

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.