Górnictwo w II Rzeczypospolitej. W stulecie odzyskania Niepodległości.

fot

Rozpoczynamy kolejny cykl wykładów w ramach Akademii po Szychcie. Pierwszą w tym roku prelekcję wygłosi Adam Frużyński, a jej tematem będą Stosunki własnościowe w górnictwie okresu międzywojennego.

Popularnonaukowe prelekcje, skierowane głównie do osób dorosłych, odbywać się będą w ostatnie wtorki miesiąca o godz. 17.00, w sali konferencyjnej Hostelu „Guido” przy ul. 3 Maja 93a w Zabrzu. Przewidziany czas prelekcji to 40 minut, następnie odbywać się będzie trwająca około 20 minut dyskusja na przedstawiony temat.

Tegoroczny cykl prelekcji zatytułowany "Górnictwo w II Rzeczypospolitej. W stulecie odzyskania Niepodległości" poświęcony jest kopalniom (węgla kamiennego, soli, ropy naftowej), które były „perłami w koronie II RP”.

Termin: 27 lutego br., godz. 17.00
Miejsce: sala konferencyjna Hostelu „Guido”, przy ul. 3 Maja 93a w Zabrzu.

logo1logo2MK1Innowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4fortum 125.100 05TripPlatanTaxi WestPOT 2017 2

ZPWiKSP logoSsportLelleklellek audi centrum gliwice 1ZPECDB