GuidoSztolnia 1

logo1logo2Logo UE z napisem 600x196

 

W czwartek, 22. marca 2018 r. w siedzibie Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, podpisana została umowa z konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe PROINSTAL Sp. z o.o. i „PROXIMA” Sp. z o.o. na roboty budowlane dotyczące budowy kotłowni parowej w przybudówce budynku dawnej maszynowni Szybu Carnall na kwotę 2.286.300,00 zł netto. Konsorcjum reprezentował lider Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe PROINSTAL Sp. z o.o.

 

umowa z

Podpisanie umowy: od lewej: Bartłomiej Szewczyk, Dyrektor MGW i Edward Bohdziewicz, V-ce Prezes Zarządu PROINSTAL.

 

Jest to pierwsza umowa dotycząca realizacji projektu „Rewitalizacja i udostępnienie poprzemysłowego dziedzictwa Górnego Śląska” dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.


Roboty rozpoczną się na przełomie marca i kwietnia 2018 r., natomiast zakończenie planowane jest na lipiec 2019 r.

 

Wykonane prace zapewnią stałe źródło zasilania w parę najcenniejszego zabytku ruchomego Muzeum, jakim jest zabytkowa maszyna parowa z 1915 roku.

loga z

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokoks

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.