29 września br. odbyła się prelekcja pana Romana Adlera pn. "Społeczne podłoże Powstań Śląskich". Była ona prezentowana w ramach cyklu "Akademia po Szychcie" 100-LECIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH 1919-1920-1921.

Prezentację możesz pobrać TUTAJ.

Przypominamy, że w najbliższym czasie, z cyklu Akademia po Szychcie odbędą się prelekcje:

• środa, 28 październka, II powstanie śląskie i plebiscyt; Michał Cieślak
  • wtorek, 24 listopada: Poparcie katolickiej części mniejszości niemieckiej dla powstań i polskiej akcji plebiscytowej, Roman Adler.