DOKUMENTY DO POBRANIA

TYTUŁ PROJEKTU: ,,KROK DO PRZODU”

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego, i realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020; Oś priorytetowa: VII. Regionalny rynek pracy; Działanie 7.4 Wspomaganie procesów adaptacji do zmian na regionalnym rynku pracy (działania z zakresu outplacementu); Poddziałanie 7.4.2  Outplacement - konkurs.

Projekt realizowany jest przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, ul. G. Agricoli 2, 41-800 Zabrze.

Okres realizacji projektu: od 1 lipca 2021 r. do 30 czerwca 2023 r.

CEL GŁÓWNY PROJEKTU

Celem projektu jest nabycie nowych lub zwiększenie kompetencji i kwalifikacji zawodowych przez 35 osób-pracowników zagrożonych zwolnieniem, przewidzianych do zwolnienia, zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika lub odchodzących z rolnictwa, mieszkających lub pracujących na terenie miasta Zabrze oraz podjęcie zatrudnienia przez 14 UP i rozpoczęcie działalności gospodarczej przez 21 UP do 30.06.2023 r.

Wskaźniki:

• Liczba pracowników zagrożonych zwolnieniem z pracy oraz osób zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy objętych wsparciem w programie – 35;
  • Liczba osób, które podjęły działalność gospodarczą – 21;
  • Liczba podmiotów wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) – 1;
  • Liczba osób, które po opuszczeniu programu podjęły pracę lub kontynuowały zatrudnienie – 18;
  • Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje lub nabyły kompetencje po opuszczeniu programu – 33.

Cel zostanie osiągnięty poprzez:

• Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym w celu opracowania Indywidualnego Planu Działania i pomoc w jego realizacji;
  • Realizację poradnictwa psychologicznego i indywidualnego coachingu;
  • Wsparcie finansowe na założenie działalności gospodarczej w kwocie 23 050,00 zł oraz wsparcie pomostowe finansowe na pierwszych 12 miesięcy prowadzeni firmy w kwocie 2 600,00 zł miesięcznie;
  • Realizację szkoleń zawodowych wraz z certyfikacją;
  • Prowadzenie staży zawodowych i pośrednictwa pracy.

Wartość projektu wynosi: 1 663 491,28 PLN.
Dofinansowanie projektu z UE: 1 413 967,59 PLN.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

WSPARCIE

• indywidualna diagnoza potrzeb i predyspozycji uczestników;
  • poradnictwo psychologiczne i coaching kariery;
  • szkolenia i kursy przygotowujące do egzaminów certyfikowanych;
  • szkolenia z podstaw przedsiębiorczości i doradztwo z zakresu przygotowania biznes planów;
  • bezzwrotne wsparcie finansowe na rozwój przedsiębiorczości w kwocie 23 050,00 zł i finansowe wsparcie pomostowe przez pierwszych 12 miesięcy prowadzenia firmy w kwocie 2 600,00 zł miesięcznie;
  • staże zawodowe i pośrednictwo pracy.

W ramach projektu zapewniamy:

• materiały szkoleniowe;
  • poczęstunek podczas szkoleń;
  • zwrot kosztu dojazdu na szkolenie;
  • opiekę nad dziećmi do lat 7 w trakcie szkoleń;
  • egzamin zewnętrzne po szkoleniach zawodowych;
  • badania lekarskie i szkolenia BHP dla stażystów;
  • stypendium za udział w szkoleniach zawodowych i stażach.

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ

Grupę docelową projektu stanowi 35 osób zagrożonych zwolnieniem, przewidzianych do zwolnienia lub zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników lub byłych pracowników jednostek organizacyjnych spółek węglowych z terenu województwa śląskiego oraz przedsiębiorstw z terenu województwa śląskiego z nimi powiązanych (kooperujących) oraz osoby odchodzące z rolnictwa, z wyłączeniem osób odbywających karę pozbawienia wolności, z wyjątkiem osób objętych dozorem elektronicznym.Całość grupy docelowej stanowią mieszkańcy Zabrza lub osoby pracujące na terenie miasta Zabrze.

Wsparcie finansowe na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest skierowane w pierwszej kolejności do osób, które utraciły zatrudnienie w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu, pracowników znajdujących się w okresie wypowiedzenia stosunku pracy lub stosunku służbowego lub osób odchodzących z rolnictwa.

Do udziału w projekcie zapraszamy w szczególności:

• pracowników lub byłych pracowników jednostek organizacyjnych spółek węglowych z województwa śląskiego oraz przedsiębiorstw z województwa śląskiego z nimi powiązanych (kooperujących);
  • osoby odchodzące z rolnictwa;
  • osoby, które utraciły zatrudnienie w ciągu ostatnich 6 miesięcy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy;
  • kobiety.

Biuro Projektu:
Wieża Ciśnień, ul. Zamoyskiego 2, 41-800 Zabrze
II piętro, pokój 208

Godziny pracy Biura:

poniedziałek, środa w godz. 10.00 – 18.00,
wtorek, czwartek, piątek w godz. 7.00 – 15.00.

Kontakt:

tel.  32 630 30 91 wew.2210

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05 Platan PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconeWWW 1